„Gyvieji šaltiniai“: pasitinkant Kalėdas ir Naujuosius Metus
Sulaukę žiemos, gyvendami advento laikotarpiu susimąstome apie praeinančius metus ir su viltimi bei tikėjimu laukiame gražiausios ir prasmingiausios metų šventės – mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus gimtadienio. Ir šiemet trokštame dar labiau priartėti prie Meilės, Gėrio ir Šviesos, ateinančių nušviesti mūsų pasaulio…
Šį kartą žurnalo puslapiuose su jumis dalijamės jautria tema – apie sveikatą. Kai kam tai tiesiog rūpesčių nekeliantis dalykas. O kitam – tai visas gyvenimas, jau kuris laikas vykstantis tarp keturių sienų: galbūt liga prikaustė prie lovos, ir, regis, jau neteks iš jos pakilti, todėl reikia paskubėti susitvarkyti savo reikalus…
Apie tai savo skaitytojams rašome pirmame numerio straipsnyje – pastoriaus Artūro Rulinsko pamoksle – „Sutvarkyk savo reikalus“. „Vis dėlto reikalai turi būti sutvarkyti, kad ramiai palikdamas šį pasaulį, deramai iškentėdamas savo ligą, sutvarkęs savo reikalus galėtumei su tyra sąžine įeiti į Dievo Karalystę.“, – rašo autorius.
„Krikščioniškos etikos“ rubrikoje šį kartą straipsnis „Ar reikėtų aukoti savo organus?“. Temos autorius Holger Lahayne svarsto, ką apie organų donorystę kalba pasaulis, o ką apie tai mums pasakoja Biblija. „Tad išvada gali būti viena: savo organus aukoti galime, bet neprivalome ir nesame tam įpareigoti. Nenusikalsime, jei nesutiksime smegenų mirties laikyti visišku mirimu. Nenusikalsime ir jei savo ar mūsų artimųjų sąžinės neleidžiami pažeisti kūno vientisumo, atsisakysime donorystės. Organų donorystė privalo būti išlaikyta grynai savanorišku aktu.“, – teigiama straipsnyje.
Kitame straipsnyje „Psichikos ligos – demonų apsėdimas?“ jo autorė Oksfordo universiteto psichiatrijos doktorantė Rūta Buivydaitė labai subtiliai atskleidžia, kaip turėtume reaguoti į psichikos sutrikimų turintį asmenį, kaip bendruomenė turėtų tapti užuovėja ir pagalbos ranka tokiam žmogui, o ne jį atstumti. „Padėti žmogui, kuris turi psichinių ar psichologinių problemų, yra puikus būdas atspindėti Dievo meilę. Tačiau reikia būti atsargiems, kad pagalba tam žmogui nevirstų mūsų asmeniniu planu atversti tą žmogų į tikėjimą.“, – pasakojama publikacijoje.
Rubrikoje „Žalingi įpročiai“ – viena iš sunkiausiai valdomų problemų – „XXI a. socialinė bomba – internetas“. Straipsnio autorius Artūras Šiukšta įžvalgiai pastebėjo, kad kaip vairuotojo
pažymėjimas išduodamas tik baigus vairavimo kursus, taip ir naudojimasis internetu turėtų turėti privalomų reikalavimų… Straipsnyje atskleidžiamos problemos, kurioms laiku reikia užkirsti kelią, kol jos nevirto rimtomis bėdomis.
Žurnalo pabaigoje jus pasitinka nuotaikingas straipsnis „Nikas Vujičičius: pasitikiu Dievu ir nebijau mirties“. Šioje publikacijoje žinomas pasaulyje oratorius ir motyvacinių kalbų sakytojas be rankų ir be kojų prisistato jau iš Lietuvos, kur kėlė dvasią, guodė ir suteikė viltį dešimtims tūkstančių lietuvių. „Gyvenimas ne visada lengvas, bet kai nugalime sunkumus, tampame stipresni ir dėkingesni toms aplinkybėms.“, – primena Nikas.
Naujame „Gyvųjų šaltinių“ žiemos numeryje skaitytojai taip pat turės galimybę sužinoti 12 patarimų, suteiksiančių jėgų gyventi, kai gyvenimas griūva; išmoks paprastai pasidalinti Evangelijos žinia su kitais; praskaidrins nuotaiką linksmaisiais skaitiniais ir sužinos, kaip susitaikyti su Dievu. Tai juk labai svarbu padaryti dar šiais metais.
Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!
{Norėdami atsisiųsti šį numerį į savo kompiuterį spauskite čia →}