„Gyvieji šaltiniai“: metų pabaiga su Reformacijos šviesa
2017 metais minėjome Reformacijos jubiliejų. Prieš 500 metų prasidėjo epocha, kai visi tikintieji, neatsižvelgiant į jų išsilavinimą ir padėtį visuomenėje, gali asmeniškai savo gimtąja kalba gilintis į Šventąjį Raštą, kuriame randame daug mums aktualių egzistencinių atsakymų. Jau daugiau kaip du tūkstančius metų Visagalis Dangiškasis Tėvas suteikia mums šį apmąstymo laiką, kad Tikėjimu per Atgailą savo gyvenime galėtume priimti svarbiausią sprendimą: pripažinti Jėzų Kristų savo Išganytoju ir Atpirkėju!
Žurnalo žiemos numeryje jus pasitinka įdomios istorinės ir gyvenimiškos straipsnių temos. Šiame numeryje pagrindinį dėmesį skiriame Reformacijos įtakos pasaulyje fenomenui.
„Ganytojo žodžio“ rubrikos nuolatinis autorius pastorius Artūras Rulinskas savo pamoksle „Kelmas dar sužaliuos“ pasakoja apie kliūtis mūsų dvasiniame kelyje ir kaip tos kliūtys gali pakelti naujus viltingus dvasinius želmenis. „Kelmas jau želdina gležnas atžalas, ir išgyvens šį postmodernistinį dvasinės sausros laikotarpį, sulauks to gyvojo lietaus, kuris pakels naują gyvąjį medį – atsinaujinusią bažnyčią, tikinčią Kristumi bendruomenę.“, – rašo straipsnio autorius.
Rubrikoje „Redaktoriaus žvilgsniu“ pristatome Valdemaro Corno straipsnį „Reformacijos įtaka pasaulyje“. „Prieš 500 metų Vokietijos teritorijoje vykę įvykiai sukėlė tokius didžiulius pokyčius pasaulyje, jog net buvo pavadinti Reformacija. Tai, kas prasidėjo teologiniu ginču tarp augustinų ordino vienuolio Martyno Liuterio (1483–1546), tuomet visai neseniai įsteigto Vitenbergo provincijos universiteto profesoriaus, ir Romos katalikų bažnyčios teologų, greitai pakeitė Europos žemėlapį, teologiją, darbo etiką ir daugelio valstybių, net tik Europos, santvarkas.“, – pasakojama straipsnyje.
„Istorijos puslapių“ rubrikoje autorius Albertas Latužis savo straipsnio „Žvilgsnis į Reformacijos procesą Europos kraštuose ir Lietuvoje“ II dalyje tęsia pasakojimą apie Reformacijos procesus Lietuvoje ir Europoje. „Praėjus 130 metų po Lietuvos „krikšto“, didelė dalis gyventojų, net ir laikančių save krikščionimis, vis dar nebuvo atsisakę kai kurių senų pagoniškų papročių, nors kartais juos aprengdavo krikščioniškais rūbais. Reikėtų dar paminėti, kad dauguma daugiatautės valstybės gyventojų dar anksčiau negu lietuviai buvo formaliai priėmę krikščionybę. Tai lenkai, vokiečiai ir stačiatikiai rusėnai.“ – rašoma publikacijoje.
Žurnalo rubrikoje „Reformacija ir visuomenė“ supažindiname skaitytojus su Markus Geibel straipsniu „Kaip Reformacija paveikė mūsų darbo etiką ir demokratinį pasaulį?“. „Neabejojant galima teigti, kad Reformacija padarė įtaką ne tik dvasinei Europos raidai, bet ir ekonomikai bei politikai. O taip krikščioniškomis Biblijos vertybėmis pagrįsta Europa atvėrė kelią demokratijai, švietimui ir laisvę nuosavybei, tyrinėjimams, inovacijoms bei konkurencijai.“, – savo straipsnyje pasakoja autorius.
„Reformacijos palikimo“ rubrikoje pristatome istoriko Deimanto Karvelio straipsnį „Reformacijos ženklai šiandieninėje Europoje“. „Reformacija sugrąžino žmogų iš kolektyvinio tikėjimo į asmeninį, individualų. Žmogus asmeniškai tampa atsakingas už savo gyvenimą, tiek už savo vidines vertybes, tiek už savo darbą bei pareigų vykdymą. Ir tai taip pat yra neabejotinai Reformacijos nuopelnas!“, – teigiama publikacijoje.
Rubrikoje „Gyvenimas“ publikuojamame straipsnyje „Tu ne vienas. Meilės istorija“ pasakojama neeilinė globon paimto vaiko ir jo globėjų istorija. „Jeigu širdyje neturite ramybės, jums tikrai rūpi vaikų namuose esantys ar į juos galintys patekti vaikai, raginu nesitenkinti proginiais jų aplankymais, evangelizacijomis, saldainių dalijimu. Ne to jiems reikia. Darykite sprendimus, tokius kaip Karolio ir Margaritos šeima.“, – rašoma straipsnyje.
Naujame „Gyvųjų šaltinių“ žiemos numeryje skaitytojai taip pat turės galimybę susipažinti su įdomiais įspūdžiais iš Pažado žemės – Izraelio, atsiversti linksmuosius skaitinius „Gerai pasakyta!“, sužinos įdomius faktus apie Bibliją, peržvelgs knygas, kurias verta perskaityti, o svarbiausia, sužinos, kaip susitaikyti su Dievu.
Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!
{Norėdami atsisiųsti šį numerį į savo kompiuterį spauskite čia →}