„Gyvieji šaltiniai“: ruduo su dvasinėmis disciplinomis
Šių metų vasara nustebino savo nepaprastai dosnia šiluma, tad daugelis su nekantrumu laukė artėjančio rudens, vis spėliodami, kokius netikėtumus atsineš naujasis metų laikas. Ir štai iš vasaros stačia galva puolėme į rudenį: sulaukėme drėgnų ir vėsių permainų, po kojomis dūžtančių kaštonų, vis stipriau besiblaškančių vėjų ir ilgėjančių vakarų, kai galime daugiau laiko skirti dvasiniams skaitiniams.
Šio rudens „Gyvųjų šaltinių“ žurnalo numerio tema – dvasinės disciplinos. Tikriausiai daugelis mūsų, gal jau ne vienerius metus keliaujančių su Viešpačiu, turėjo gerokai pamąstyti, kad įvardytų, kas tai yra ir kaip dvasinės disciplinos gali būti taikomos krikščionių gyvenime. Ši tema yra labai svarbi visiems su Dievu ištvermingai einantiems žmonėms, nes pagal dvasinių disciplinų taikymą kasdienybėje galima suprasti, ar bręstame dvasiškai, ar einame teisingu siauruoju keliu ir ar mūsų kelias veda į amžinybę su Viešpačiu.
„Ganytojo žodžio“ rubrikoje pristatome pastoriaus Romualdo Babarsko straipsnį „Apie Dievo Žodžio svarbą“. Autorius nedviprasmiškai rašo: „Jeigu Dievo Žodžio prieinamumas nepalieka
mums pasiteisinimo Jam nepaklusti čia ir dabar, atsisakymas laikytis šio Žodžio nepaliks pasiteisinimo tą dieną, kai stosime Jo akivaizdon. Visų pirma bus atsižvelgta ne į tai, kiek mes žinojome, kiek supratome ar kiek galėjome atkartoti, bet į tai, kaip pagal visa tai gyvenome.“
Rubrikoje „Laikas mokytis“ rasite Roberto Peteraičio straipsnį „Dvasinių disciplinų apžvalga“.
Autorius paprastai ir suprantamai paaiškina, kokios yra dvasinės disciplinos ir kaip jas taikyti gyvenime: „Kaip treniravimosi ir nuolatinio praktikavimosi disciplina yra būtinas pagrindas sportininko ar muzikanto sėkmei, taip pat yra ir dvasinės disciplinos, kurių praktikavimas gali mums padėti augti Kristuje bei atsispirti pagundymams. Nereikėtų tikėtis greitų dvasinių rezultatų, jei prieš tai ilgai nepraktikavote dvasinių disciplinų.“
Populiarioje rubrikoje „Verta pamąstyti“ šį kartą pristatome straipsnį apie krikščioniškąją meditaciją. Straipsnio autorius Marius Narvilas paaiškina, kaip reikėtų suprasti krikščioniškosios meditacijos prasmę ir ragina imtis šios praktikos. „Meditacija – universali dvasinė patirtis ir praktika, žmogų palydinti iš proto į širdį. Ji yra visų pasaulio religijų pagrindas. Tai paprastumo, tylos ir ramybės kelias. Meditaciją savo didžiojoje gyvenimo kelionėje gali praktikuoti kiekvienas žmogus. Svarbu tik suvokti metodą, pradėti medituoti ir nepaliauti.“, – rašoma straipsnyje.
Žurnalo rubrikoje „Dvasinės disciplinos“ skaitytojams pristatome pastoriaus Artūro Rulinsko straipsnį „Nuosavybės valdymas“. Autorius paprastai ir suprantamai supažindina su šio tipo dvasine disciplina, kurią turime taikyti kiekvienas savo gyvenime. „Viešpats mums yra patikėjęs savo nuosavybę ir kartu su ja – pareigą ją tvarkyti. Tinkamai valdydami mums suteiktą nuosavybę, pelnome Viešpaties palankumą, ir Dievas padaugina nuosavybę greičiau, negu mes
ją užsidirbame.“, – teigiama publikacijoje.
Dar vienoje „Dvasinių disciplinų“ rubrikoje pristatome aktualų straipsnį „Apie išpažintį“. Jo autorius Irmantas Jakubonis pasakoja apie šios dvasinės disciplinos išskirtinę svarbą mūsų gyvenime. „Išpažintis – tai gyvenimas be „figos lapelio“ ir kaukių, tai išvadavimas iš kaltės, gėdos ir baimės – to tamsos trejeto, kuris bando mus uždaryti vienatvės tamsoje ir neleidžia eiti į šviesą.“, – sakoma straipsnyje.
Naujame „Gyvųjų šaltinių“ rudens numeryje skaitytojai taip pat turės galimybę sužinoti apie pasaulinės lyderystės judėjimą, praskaidrins nuotaiką linksmaisiais skaitiniais ir sužinos, kaip atrasti ramybę su Dievu. Būsime labai dėkingi, jei skaitytojai parašys savo nuomonę apie mūsų žurnalą. Originaliausių laiškų autorių laukia dovanos!
Linkime jums malonaus ir prasmingo skaitymo!
{Norėdami atsisiųsti šį numerį į savo kompiuterį spauskite čia →}