„Gyvieji šaltiniai“: žiema su krikščioniškomis organizacijomis
Broliškas ir didelis AČIŪ Jums visiems ir kiekvienam, jog buvote, esate ir, tikimės, liksite mūsų ištikimi skaitytojai. Artėjant dienai, kai visas pasaulis prisimins, kas įvyko prieš daugiau nei 2000 metų, norisi palinkėti sau ir Jums nepamiršti, jog Dievas dėl mūsų ir kiekvieno žmogaus žemėje padarė viską, tačiau dabar jau mes esame atsakingi žengti į tas vietas, kur tvyro skausmas, neviltis ir tamsa! Būkime Jo šventumo žiburiai, te mūsų kojos būna eiklios nešant Evangelijos šviesą Lietuvos žmonėms!
Krikščionių ištikimybę sielų gelbėjimo darbe šį kartą aptariame ir mūsų žurnalo „Gyvieji šaltiniai“ žiemos numerio temoje – Bažnyčia ir krikščioniškos organizacijos.
Rubrikoje „Ganytojo žodis“ teologas ir misionierius Henrikas Žukauskas pristato straipsnį „Bažnyčios ir organizacijos: tarp Babelio bokšto ir Sekminių“. Autorius įžvalgiai pastebi: „Bažnyčių žmonės dažnai įtariai žiūri į pasaulio institucijas, įvairias organizacijas, tarp jų ir krikščioniškas, įtariai klausosi raginimų keistis, reformuotis, keisti vadovavimo kultūrą, veikti našiai ir būti atskaitingiems. Kai kurie sako, jog tai – pasaulietiškos naujovės. Kita vertus, našios ir veiklios organizacijos taip pat nėra tikslas. Iš sukūrimo istorijos atrodo, jog Dievo tikslas – ne vien tik sutvarkytas ir suorganizuotas, bet gyvybės pilnas, kuriantis pasaulis. Taip, ši kūryba vienija ir organizacijas, tačiau visa turi pasitarnauti Dievo misijai.“
Skaitytojų pamėgtoje rubrikoje „Istorijos puslapiai“ autorius Albertas Latužis straipsnyje „Biblijos draugijos pasaulyje ir Lietuvoje“ skatina skaitytojus pasidomėti daugiau: „Tarpukario Lietuvoje veikė nedidelis Britanijos ir užsienio šalių Biblijos draugijos skyrius, kurio sandėlis buvo Šiauliuose. Antrojo pasaulinio karo įvykiai šio skyriaus veiklą nutraukė ilgiems metams. 1972 m. Lietuvos Vyskupų konferencijos išleistas Naujasis Testamentas buvo didžiulė ir maloni staigmena Lietuvos tikintiesiems. Iš graikų kalbos originalo kunigo Česlovo Kavaliausko išverstas tekstas pasižymėjo sklandžia lietuvių kalba. Tais pačiais metais šis NT buvo net kelis kartus išleistas užsienyje, bet jam patekti į Lietuvą legaliai buvo beveik neįmanoma.“
Žurnalo rubrikoje „Prisiminimus vartant“ skaitytojams pristatomas LKF vadovo Valdo Vaitkevičiaus straipsnis „Lietuvos krikščioniškas fondas – 30 metų istorija“. Autorius dalinasi prisiminimais, kodėl buvo įkurtas Lietuvos krikščioniškas fondas: „Vakaruose gausu krikščioniškų organizacijų, kurios buvo kuriamos, gyvavo ir tebegyvuoja, buvo ir tebėra tikinčiųjų palaikomos, nes atliko arba atlieka tą misiją, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių
negali atlikti bažnyčia. Lietuvoje gal kiek kitokia situacija. Skirtingai nei Vakaruose, kur evangelinių bažnyčių tradicija, patirdama vienokius ar kitokius iššūkius formavosi kelis šimtus metų, Lietuvoje po 1990 metų, tikintieji iš pogrindžio kilo į viešumą, o atsidarius sienoms, evangelinė mintis pasiekė ir Lietuvą. Tiek vyresnėms, tiek naujai užgimstančioms bažnyčioms reikėjo pagalbos. Natūralu, jog kūrėsi pagalbinės diakonų organizacijos, galinčios padėti jau esančioms ir dar besikuriančioms krikščioniškoms bendruomenėms. Ne išimtis ir LKF, kuris buvo įkurtas tarsi atsakas į tikinčių žmonių bei sekuliarios visuomenės reikmes.“
Rubrikoje „Verta pamąstyti“ pristatome Naujosios Akmenės evangelikų bažnyčios pastoriaus Mindaugo Palionio kalbą „Apie tikrąją žmogaus vertę“, pasakytą praėjusių metų Pasaulinės lyderystės konferencijos metu. Pranešėjas dalinasi neįkainojamos vertės liudijimais: „Žmogus yra lyg deimantas. Vieni deimantų parduodami už didžiulę kainą, o kiti – voliojasi purve. Tačiau jų vertė yra ta pati. Juos tereikia ištraukti, nuplauti, gal kai kuriuos nušlifuoti. Deimantai yra šlifuojami deimanto dulkėmis, kol tampa permatomais briliantais. Taip ir su žmogumi. Reabilitacijos principai, kuriais mes naudojamės, yra bendruomeninės terapijos principai, kai mes vienas kitą šlifuojame. Taip yra ir su žmogaus verte, ji šlifuojama.“
„Gyvųjų šaltinių“ rubrikoje „Iš mirties į gyvenimą“ straipsnyje „Kiekvieni pataisos namai – tarsi didelė šeima“ apie Lietuvos kapelionų asociacijos istoriją bei veiklą iki 2020 metų pasakoja buvęs jos ilgametis direktorius Lukiškių kalėjimo ligoninės kapelionas Gintaras Vėbras. „Evangelija yra vienintelė jėga, dovanota tau Dievo asmens, kuri atgailaujančiam ir priimančiam naują gyvenimą Kristuje tikrai atidaro nuodėmės kalėjimo vartus“, – rašoma publikacijoje.
Rubrikoje „Žingsniai“ straipsnio „Mokyti širdis“ autorė Džuljeta Gečienė nuoširdžiai dalijasi savo patirtimi kuriant ir puoselėjant krikščioniškos mokyklos veiklą Lietuvoje. „Krikščioniškas ugdymas – tai holistinis (visuminis) ugdymas, kuris vienija tarpusavio santykius, pasaulėžiūrą, vertybes ir žinias. Kurdami saugią aplinką, kuriame asmenybę; inicijuodami teisingus, pagarbius santykius, formuojame charakterį; mokydami kritinio mąstymo ir atskleisdami krikščioniškas vertybes, prisidedame prie teisingos pasaulėžiūros kūrimo“, – pasakoja straipsnio autorė.
Leidinio rubrikoje „Dievo rankose“ siūlome susipažinti su straipsniu „Globėjų šeimos patirtis“, kur Editos ir Vido šeima dalijasi mažų globojamų mergaičių gyvenimo ypatumais, ragina ir kitus būsimus globėjus neatsisakyti džiaugsmo ir rūpesčio suteikti beglobiams vaikams žmogišką šilumą ir Dievo artumą. „Linkime nebijoti priimti sprendimo globoti ar įsivaikinti, negalvoti, kad visi vaikai iš vaikų namų yra blogi. Jiems visiems reikia prisirišimo, šilumos ir meilės. Vaikai atneša daug gėrio į namus. Atsiranda daug naujos veiklos, žaidimų, turiningo laisvalaikio, kartu ir daugiau malonių rūpesčių“, – dalijasi tėvai.
Kalėdinėje žurnalo rubrikoje „Kas krepšyje?“ skaitytoją pasitinka straipsnis „Vaikų Kalėdos“ jau čia pat!“. „Kalėdos suteikia nuostabią galimybę žmonėms pasakoti apie Dievo meilę, apreikštą per Jo Sūnų Jėzų Kristų. Dievo meilę Lietuvos vaikams padeda išreikšti akcija „Vaikų Kalėdos“.
Ji yra vienas iš organizacijos „Samariečio krepšys“ (Samaritan’s Purse) vykdomų projektų. Tai unikali ir didžiausia tokio pobūdžio akcija visame pasaulyje. Jos tikslas – suteikti vaikams džiaugsmą ir viltį, dovanojant jiems dovanėles ir pasakojant Gerąją Naujieną apie Dievo meilę.“
Šiame kalėdiniame žurnalo numeryje skaitytojai susipažins su dvejomis naujomis knygomis: Timothy S. Lane | Paul David Tripp „Kaip žmonės keičiasi“ ir Leif Hetland „Milžinų nugalėtojai“, ir, žinoma, būtinai perskaitys paraginimą, kaip atrasti ramybę su Dievu. Juk tai gali būti svarbiausias švenčių įvykis!
Linkime jums saugios žiemos ir prasmingo skaitymo!
{Norėdami atsisiųsti šį numerį į savo kompiuterį spauskite čia →}