„Gyvieji šaltiniai“: mokinystės vasara kelionėje su Jėzumi
Šiais metais, kaip niekada anksčiau, pasitikome visiškai kitokią vasarą. Ją pradėjome dar nesibaigus karantinui dėl koronaviruso. Taip, pasaulio, kuriame gyvename, realybė jau pasikeitė, ir daugeliui tikinčiųjų darosi akivaizdu, jog kaip kalbama Biblijoje, netrukus neatpažįstamai pasikeis viso pasaulio veidas. Tačiau Kristus visada ragino savo mokinius nebijoti, imti savo mokinystės kryžių ir sekti paskui savo Mokytoją. Ir tai yra viena iš pačių stipriausių vilčių, kuri niekada nenuvils Jėzumi sekančių tikinčiųjų. Apie mokinystę ir kalbame šiame žurnalo „Gyvieji šaltiniai“ vasaros numeryje.
Tradicinėje rubrikoje „Ganytojo žodis“ teologas ir misionierius Henrikas Žukauskas pristato straipsnį „Ar mokinystė būtina“. Autorius skaitytojus supažindina su visą žmogaus gyvenimą reformuojančia mokinyste: „Dievo Karalystės mokymas nebuvo mokymas apie išorines apeigas, jis siekė prasismelkti ir praktiškai performuoti visą mokinių gyvenimą – šeimos, bendruomenės ir visuomenės. Ši mokinystė apėmė nerimą ir nesaugumą dėl ateities, baimes, dėl kurių žalojame save ir kitus. Mokinystėje per Jėzaus darbus ir žodžius Dievas atsiskleidė kaip mylintis Tėvas.“
Rubrikoje „Geroji žinia“ straipsnio „Ką reiškia sekti Jėzumi“ autorius Evangelijos mokytojas prof. Charles Stanley labai paprastai paaiškina, kaip tikintiesiems galima sekti Jėzumi: „Dievas
nuolat kviečia Juo sekti. Kaip tai galima padaryti XXI amžiuje? Ogi daryti tai, ką mūsų vietoje darytų pats Jėzus. Gyventi ir elgtis taip, lyg Jėzus būtų mūsų kūne, vadintųsi mūsų vardu ir gyventų mūsų aplinkoje. Sekti Jėzumi reiškia Jam paklusti.“
Žurnalo rubrikoje „Dievo rankose“ straipsnio „Mokinys ar mulas“ autorius Artūras Rulinskas išsamiai aprašo, kokį mokinį, sekantį Kristumi mato pats Mokytojas: „Nebūk kaip mulas, būk mokinys. Mokykis iš Mokytojo, eik Jo parodytu keliu, ir pamatysi, jog nesi vienas. (…) Norėdamas išvengti mulo likimo, dalyvauk Kristų sekančioje bendruomenėje, studijuok Šv. Raštą, ieškok Dievo maldoje ir, būdamas arti Jo, rask tikrąjį Dievo suteiktą tarnavimą.“
Rubrikoje „Laikas rinktis“ pristatome Dietrich Bonhoeffer straipsnį „Paklusnumas ir tikėjimas“. Autorius pasakoja apie pašaukimą sekti Mokytoju Kristumi: „Pašaukimas sekti reiškia, kad esti tik vienas vienintelis kelias tikėti Jėzumi Kristumi – paliekant visa ir einant su įsikūnijusiu Dievo Sūnumi. (…) Krikščionybė be gyvojo Kristaus neišvengiamai tėra krikščionybė be mokinystės, o
krikščionybė be mokinystės visuomet bus tik krikščionybė be Kristaus.“
„Gyvųjų šaltinių“ rubrikoje „Mokinystės vasara“ Agapės tarnystės moterims koordinatorė Diana Peteraitienė pasitinka skaitytojas su straipsniu „Dovanota viltis“. Čia rašoma: „Kviečiu pradėti kelionę moterims „Dovanota viltis“. Ją sudaro filmas lietuvių kalba „Magdalena“ ir aštuoni teminiai susitikimai, kurie padės rasti atsakymus į minėtus klausimus. Ir visai nesvarbu, ar nori susipažinti su Jėzumi Kristumi, ar jau seniai esi dvasinėje kelionėje su Juo, ši trumpa mokinystės kelionė tau bus pravarti.“
Rubrikoje „Verta pamąstyti“ skaitytojai suras Dallas Willard straipsnį „Kam ta mokinystė“. „Ar tikrai patogiai jausitės visą amžinybę šalia To, kurio draugija jau dabar jums yra nelabai pageidaujama, net jei ji trunka tik keletą valandų per savaitę? Ir, galiausiai, būtent Jis jums dabar sako: „Sek paskui mane!“, – rašo autorius.
Negali nepastebėti leidinio rubrikoje „Laikas mokytis“ pateikto straipsnio „Neišmoktos pamokos kaina“. Jo autoriaus Arnoldas Matijošius drąsiai reiškia mintis apie mokinystės kelio sunkumus: „Nerūpestingai ir neatsakingai užsiėmę mokinyste lyg šiuolaikiniai filosofai, (…) mes taip pat traukiame Jėzaus mokymo tuniką kiekvienas ant savęs, svarbiausia – kitų sąskaita. (…). Kiekviena bažnyčia ir kiekvienas jos narys dar tik skausmingai mokosi nesakyti, jog tik jiems teisėtai priklauso prikalto prie kryžiaus Jėzaus gyvenimo pamokos.“
Taip pat siūlome susipažinti su rubrikoje „Žingsniai“ pateiktu Vitos Rulinskienės straipsniu „Mokinystės kelias – Biblijos studijų kelias“. Čia CBS koordinatorė Lietuvai pasakoja, kaip teisingai studijuoti Bibliją: „Bendruomeninių Biblijos studijų vizija visame pasaulyje yra Dievo žodžiu perkeistas gyvenimas. (…) Organizacija rengia Biblijos studijų medžiagą iš Biblijos knygų, nuosekliai skaitomas ir studijuojamas visas kiekvienos knygos tekstas. (…) Organizacija taip pat kreipia dėmesį į vaikų bei jaunimo mokymą studijuoti šv. Raštą.“
Rubrikoje „Dvasinis augimas“ Markus Geibel straipsnyje „Nori būti geru mokiniu? Treniruokis!“ skaitytoją pasitinka patarimai, kaip reikia gyventi, kad mokinystė Kristuje nebūtų tuščia: „Taigi mūsų tikėjimas yra kaip augalas ar vaikas, kurį reikia maitinti ir auginti. (…) Todėl kiekvienas, kuris rimtai nori sekti Kristų savo kasdieniame gyvenime, turėtų nuolat „treniruotis“. (…) Svarbu nuolat klausti savęs, ar šiuo metu gyvenu ir dirbu su pripildyta, pustušte ar visai tuščia siela.“
Žurnalo rubrikoje „Liudijimas“ ištikimu Kristaus mokiniu tapęs Vaidas Šideikis savo liudijime „Prie Kristaus per radijo laidas“ pasakoja, kaip pažino savo Gelbėtoją nuolat klausydamas krikščioniškų radijo laidų: „Mano augimas Kristuje, kaip ir Jo pažinimas, buvo susijęs su kasdieniu krikščioniškų radijo laidų klausymu ir išmoktų dievotų principų taikymu gyvenime. Vėliau dvasinis augimas persikėlė į bažnyčią, pradėjau bendrauti su kitais tikinčiaisiais, paklusau Kristui ir pasikrikštijau, sekiau Jį tikinčiųjų bendruomenėje.“
Šiame vasariškame žurnalo numeryje tarp straipsnių skaitytojus pasitiks ir jautrūs Aidos Kilkienės poezijos skaitiniai. O paskutiniame leidinio puslapyje kiekvienas atras jo širdžiai artimą patarimą kaip susitaikyti su Dievu. Juk vasaros sezonas gali būti pats geriausias laikas pažinčiai su mūsų Gelbėtoju Jėzumi!
Būkite palaiminti! Linkime jums gražios vasaros ir prasmingo skaitymo!
{Norėdami atsisiųsti šį numerį į savo kompiuterį spauskite čia →}